Lekcja muzealna w klasie 3

Niezwykłe lekcje pomocy, solidarności , przyjaźni i dzielenia się z innymi  w klasie trzeciej. Ze względu na sytuację i ograniczoną możliwość odwiedzania   ośrodków kultury, uczniowie klasy trzeciej postanowili skorzystać z oferty Muzeum POLIN w Warszawie i wzięli udział w zajęciach online. 

20 maja o godz. 8.00 rozpoczęły się warsztaty prowadzone przez panią Renatę Płotczyk  edukatorkę z muzeum.

Na  warsztatach online uczniowie  poznali niezwykłą, prawdziwą historię o dziecięcej pomocy w czasie wojny. Bohaterką opowieści była Ela  i jej   polski rówieśnik, który razem z rodziną ukrywał Elę. To opowieść, która kończy się dobrze i uczy dzieci o sile przyjaźni, odwagi i ludzkiej solidarności. Zajęcia te nie były  zwykłymi wykładami, które można oglądać na ekranie komputera. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań , udzielania odpowiedzi i stworzenia plakatów reklamujących film pt. Tajemnica Floriana

 Kolejna zajęcia odbyły się 31 maja o godz. 8.30. Podczas zajęć uczniowie zastanawiali się nad  odpowiedzią na pytanie: Czy lepiej dzielić się tym, co się ma, czy zachowywać wszystko dla siebie?  Podczas warsztatu online wspólnie obejrzeli piękną animację, która przeniosła  ich nad Jezioro Galilejskie. Poznali tam Józefa i Judę , dołączyli do ich kolacji szabatowej. Dowiedzieli  się, czym jest szabat i jak się go obchodzi. Mieli możliwość porozmawiać o tym, dlaczego dzielimy się z innymi.  Zagrali w krótką grę i stworzyli własne prace plastyczne.

 Zajęcie te były  szansą dla dzieci na poszerzenie wiedzy, ale także na kontakt ze specjalistami z instytucji kultury.

Opracowanie:  p. Iwona Bogdańska