Doposażenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach w pomoce dydaktyczne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Szkoła Podstawowa w Lelicach skorzystała z dofinansowania w ramach dodatkowej subwencji oświatowej.
Za przekazane środki szkoła zakupiła :

 1. Supernowoczesne 4 monitory interaktywne o przekątnej ekranu 75”
  Avtek Touchscreeen5 Connect+ 75” z nową wersją modułu Android z systemem                 w wersji 8.0 wyświetla rozdzielczość 4 K oraz pozwala na zainstalowanie jeszcze większej ilości wymagających aplikacji. Model wyposażony jest w technologię  opitical  bonding, która znacznie zwiększa komfort pisania oraz nanoszenia notatek, co w połączeniu z niewiarygodnie płynnym odczytywaniem dotyku poprawia wrażenia z użytkowania dotykowego. Laboratorium cyfrowe – przyrodnicze Einstein Tablet +3; 10 wbudowanych czujników; Pakiet czujników Einstein , dodatkowe czujniki Fizyka +

 W skład zestawu wchodzą :

 • W pełni funkcjonalny tablet Android o przekątnej 10,1” z wbudowanym laboratorium naukowym.
 • Zawiera 10 czujników używanych w większości programów nauczania fizyki

chemii i biologii.

 • Umożliwia jednoczesne podłączenie nawet 8 spośród ponad 50 dostępnych czujników zewnętrznych Einstein.
 • Zaprojektowany z uwzględnieniem innowacyjnych programów nauczania jest przydatnym urządzeniem zarówno w szkolnej klasie jak i w terenie.

Dzięki tym pomocom uczniowie  naszej szkoły będą mogli dokonywać pomiarów              w następujących obszarach  tematycznych :

 

 • światło
 • temperatura
 • tętno
 • wilgotność
 • ultrafiolet
 • akcelerator
 • GPS/lokalizacja
 • dźwięk
 • ciśnienie atmosferyczne

 

Laboratorium cyfrowe Einstein to urządzenie uniwersalne, które można rozbudować stosownie do potrzeb. Za pomocą Laboratorium Einstein można dokonać 50 różnych pomiarów. System jest w stanie gromadzić dane nawet z 18 czujników jednocześnie.

 

 1. Mozabok Classroom PL

  Mozabook to oprogramowanie prezentacyjne do pracy w klasie, zaprojektowane na tablice interaktywne. Oprogramowanie to umożliwia tworzenie własnych prezentacji, zeszytów lub interaktywnych e-podręczników od podstaw lub z wykorzystaniem używanych przez siebie podręczników. Stworzone zeszyty i digitalne podręczniki można uzupełniać zdjęciami, rysunkami, edukacyjnymi filmami wideo, materiałami dźwiękowymi i interaktywnymi modelami 3D dostępnymi w mediatece programu.       Z łatwością można również wkleić do publikacji własne arkusze zadań i testów, przygotowane dzięki wbudowanemu w Mozabook edytorowi zadań. Ponad 70 tematycznych narzędzi i interaktywnych gier pomaga w opanowaniu materiału szkolnego i pogłębianiu zdobytej wiedzy. Program wspomaga opcje dotykowych ekranów, dostosowując się do wymiarów ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Właśnie dlatego można z niego korzystać zarówno na tablicach interaktywnych, monitorach jak i notebookach.
 2. Kamera internetowa AverMedia Live Streamer CAM 313
  Kamera będzie wykorzystywana do nagrywania pracy uczniów, doświadczeń,

Eksperymentów, a także do bardziej efektywnego organizowania, przekazywania,
udostępniania obrazu w pracy zdalnej nauczyciela z uczniami.
 

 1. 2 Laptopy Dell 15.6” Full –HD- 1920 x1080- Intel Core 3 8GB – 512 SSD
  WIN 10 Pro

 2. HP 15-db1048nw Ryzen 3 3200U 512SSD 8GB Vega 3 W10

 

Nie byłoby tych pomocy dydaktycznych, gdyby nie wielka życzliwość ludzi, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu.
W imieniu społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Lelicach chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków                                  i przeznaczenia ich na pomoce dydaktyczne dla naszej szkoły.
Dyrektor, Rada pedagogiczna, Uczniowie i Rodzice  wyrażają podziękowanie Wójtowi Gminy Gozdowo – Panu Dariuszowi Kalkowskiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Gozdowo – Panu Dariuszowi Śmigielskiemu wraz z Radnymi, Pracownikom Referatu Oświaty Urzędu Gminy Gozdowo oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji niniejszego projektu. 

Jestem przekonany, że pozyskane wyżej wymienione pomoce dydaktyczne, a także sprzęt komputerowy otrzymany w ramach programu „Zdalna Szkoła+” w znaczący sposób wzbogaciły bazę dydaktyczną naszej szkoły, czyniąc ją bardzo nowoczesną, a tym samym wpłyną na poprawę atrakcyjności i efektywności nauczania naszych uczniów.

 

Opracowanie:  Krzysztof Jóźwiak